Маска за раце – Совршена за испуканата кожа од постојаното миење и дезинфицирање

Маска за раце – Совршена за испуканата кожа од постојаното миење и дезинфицирање

Во периодот кога сите ги миеме и дезинфицираме рацете почесто од вообичаено, ви треба супер маска за испуканата кожа.

Земете малку кокосово масло и ракавици.

Намачкајте кокосово масло на рацете пред спиење и ставете памучни ракавици горе.

Спите вака, па измијте со топла вода и ставете си крем утрото.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт