Се прави за минута а го штити телото од вируси и настинки – Пијте лимонада секој ден

Се прави за минута а го штити телото од вируси и настинки – Пијте лимонада секој ден

Во периодот на грип, настинки и вируси ви треба да пиете секојдневно од моќниот напиток богат со витамин Ц во себе – моќната лимонада.

Лимонот е корисен има многу витамин Ц, помага за имунитет, за настинки, вируси и се бори организмот да е заштитен и здрав.

Препораката е да пиете секојдневно лимонада, но никако ладна, туку млака.

Ако ви е кисела, ставете мед наместо шеќер.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт