Чаша полна витамини: Смути од јагоди

Чаша полна витамини: Смути од јагоди

Вкусно смути од јагоди и банана…

Состојки:

  • 1 рака јагоди
  • 1 банана
  • праска по желба
  • 1 чаша цеден сок од портокал

Начин на подготовка:

  1. Исчистете го овошјето и исечкајте го. Исцедете сок од портокал.

     

  2. Измешајте ги состојките во блендер и изблендирајте.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт