Домашни ѓевреци: Печиво кое сите го сакаат

Домашни ѓевреци: Печиво кое сите го сакаат

Ѓеврекот е печиво облик на прстен прекриено со сусам. Прво се вари, а потоа се пече, и поради начинот на изработка ѓеврекот го има тој специфичен вкус.

Состојки:

  • 1/2 л вода
  • 3 лажички сол
  • 2 дл масло
  • мал квасец
  • 1 кг брашно

Начин на подготовка:

  1. Замесете тесто така што ќе ги измешате сите состојки. Оставете да нарасне, уште еднаш премесете, па обликувајте ѓевреци. Потоа гответе ги во врела вода додека не избијат на површина.

     

  2. Варените ѓевреци редете ги на плех, премачкајте ги со јајце и посипете со сусам, па печете во претходно загреана рерна на 200 степени, додека не добијат боја.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт