Чај од мента – За што треба да се пие

Чај од мента – За што треба да се пие

Чајот од мента е здрав и корисен и помага за многу состојби.

Се користи и како зачин, за коктели, како и додаток за десерти, а еве и за што помага.

Помага за подобра циркулација, за главоболка и разни видови болка во телото.

Корисен е за слузокожата бидејќи ментата ја мекне, а се препорачува и при бронхит, воспаленија и за други болести.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт