Кои видови брашно немаат глутен?

Кои видови брашно немаат глутен?

Глутенот го има во пченицата, а ние ви откриваме кои видови брашно немаат глутен.Тука се соиното брашно, брашно од компир и брашно од спелта.

Брашно од леблебија и хељдино се на листата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт