Вегански палачинки

Вегански палачинки

Вкусни вегански палачинки…

Состојки:

 • 230 мл вода
 • 1 банана
 • 50 гр овесно брашно
 • 70 гр кафеаво оризово брашно
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • 1 лажица кокосов шеќер
 • прстофат сол

Начин на подготовка:

 1. Сите состојки измешајте ги во блендер.

   

 2. Ставете малку масло на тава и печете по околу 2 минути од двете страни.

   

 3. Палачинките комбинирајте ги со состојки по желба.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт