Полнети јајца спремни за 20 минути – можат да заменат цел оброк

Полнети јајца спремни за 20 минути – можат да заменат цел оброк

Вкусно предјадење, кое ќе ве засити…

Состојки:

  • 10 јајца
  • 150 гр шунка Пекабеско
  • 100 гр кисели краставички
  • кашкавал
  • мајонез
  • малку сенф

Начин на подготовка:

  1. Обварете јајца, извадете ги жолчките и измешајте ги со сечкани состојки, па наполнете ги белките, а преку изрендајте кашкавал.

     

  2. Можете да ги декорирате со малку магдонос и мајонез. Ставете ги во фрижидер да се изладат, па послужете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт