Видео: Направете си сами маска за лице – Се пере и користи повторно

Видео: Направете си сами маска за лице – Се пере и користи повторно

Сите сакаме да го сочуваме здравјето и да се избориме со Коронавирусот кој стана светска пандемија.

Кога по аптеките нема маски, направете си сами дома со крпа, игла и конец и пегла.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт