Сок за имунитет, видот и кожата

Сок за имунитет, видот и кожата

Направете си сок од моркови за здравје, имунитет и за лошење.

Ви требаат 400 грама моркови, зеленчукот се мие, се лупи и сече на коцки, па се става во соковник.

Се пие еднаш на ден.

Супер е и за видот и кожата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен