Кремаст посен десеерт: Колач од само 2 состојки

Кремаст посен десеерт: Колач од само 2 состојки

Одличен посен колач кој се прави од само 2 состојки.

Состојки:

  • 6 кесички шлаг
  • 300 гр мелени посни бисвити

Начин на подготовка:

  1. Разматете 5 кесички шлаг, а потоа додајте мелени бисквити. Измешајте ја добиената смеса, а потоа обликувајте на тацна. Разматете ја останатата кесичка шлаг, па украсете преку готовиот колач.

     

  2. Пред послужување изладете во фрижидер, па уживајте во десертот кој се топи во уста.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт