Брзо и вкусно смути за секој ден

Брзо и вкусно смути за секој ден

Вкусно и брзо смути за секој ден.

Состојки:

  • половина шолја капини
  • 1 банана
  • 1 лажица ленени семки
  • 100 мл. бадемово млеко

 

 

Се става се во блендер, се миксира и пие.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен