Трик со кој оризот нема да биде многу густ

Трик со кој оризот нема да биде многу густ

Ако сакате оризот да не биде многу густ, тогаш при варењето има мал трик.

Тргнете го од оган и ставете неколку капки лимонов сок.

Се меша и се продолжува со варење, а проблемот го снемува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен