Домашен сируп кој го зајакнува имунитетот и топи килограми

Домашен сируп кој го зајакнува имунитетот и топи килограми

Овој сируп за регулирање на телесната тежина и зајакнување на имунитетот можете да го консумирате два пати неделно, една лажица наутро на празен стомак и една навечер.

Состојки:

  • 150 гр рен
  • 3 лимони
  • 3 лажици мед
  • 1 лажица цимет
  • 3 см ѓумбир

Начин на подготовка:

  1. Излупете и изрендајте рен и ѓумбир. Исечкајте го лимонот и додајте во ренот и ѓумбирот. Додајте ги и останатите состојки и добро измешајте. Ставете го сирупот во чиста тегла.

     

  2. Кога ќе ја искористите целата смеса, направете пауза од месец дена и можете да го повторите третманот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт