Направете заштитна маска за 3 секунди – потребни ви се само 2 работи

Направете заштитна маска за 3 секунди – потребни ви се само 2 работи

За само 3 секунди направете заштитна маска.Потребни ви се само: хартиена салфета и две гумички.

Она што треба да го знаете, е дека оваа маска треба да ја менувате често.

Деталите за изработка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт