Крчкаат и имаат супер арома: Kомпири со пиво

Крчкаат и имаат супер арома: Kомпири со пиво

Направете вкусни компири со сенф и пиво.

Состојки:

  • 1 кг. компири
  • 2 лажици мајонез
  • 3 лажици сенф
  • 50 мл. пиво
  • 1 лажиче оригано, сол и бибер, малку црвен пипер
  • масло

Подготовка:

  1. Се мијат компирите, се лупат и се ставаат во плех со масло, се прелеваат со изматени мајонез, сенф и пиво.
  2. Се става сол и бибер, останати зачини и се става рамномерно.
  3. Се печат на згреана рерна додека не бидат готови, околу 40 минути.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен