Направете сами совршено крцкав багет (Видео)

Направете сами совршено крцкав багет (Видео)

Одличен рецепт за совршено крцкав багет…

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 1/2 лажичка сушен квасец
  • 1 лажичка сол
  • 520 мл ладна вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт