Трик за меки компири – Правете го ова пред печењето

Трик за меки компири – Правете го ова пред печењето

 

Сите сакаме компир, а кога станува збор за печениот компир, има трик како да биде повкусен.

Ќе биде помек и повкусен ако пред печење го валкате во брашно.

Вака ќе има посебна арома и мекост.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша