Лебот ќе биде како тазе купен – Мал трик кој ќе ви користи

Лебот ќе биде како тазе купен – Мал трик кој ќе ви користи

Ако сакате лебот да е свеж долго време, дури и да стоел со денови, ви треба еден трик од кујната.

Ставете во кесето со леб парче целер.

Нека стои преку ноќ, а ќе ја впие влагата од векната и таа ќе биде свежа и мека како сега да е купена од пекара или продавница.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт