Смути за здрав почеток на денот: Напивка од манго и јогурт

Смути за здрав почеток на денот: Напивка од манго и јогурт

Неодоливо и здраво смути од мнго и јогурт.

Состојки:

  • 1/2 лажичка мелен цимет
  • 2,5 мали шолји парчиња манго
  • 1,5 мала шолја јогурт
  • 1 лажица мед
  • сок од 1/2 лимета

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер. Изблендирајте ги состојките и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт