Што треба да јадете при проблеми со жолчката?

Што треба да јадете при проблеми со жолчката?

Сите оние кои имаат проблеми со жолчката, треба да внимаваат со исхраната.

Јадете храна со селен и бакар, цинк и многу витамини Ц.

Јадете свежо овошје и зеленчук.

Јадете цвекло и артичока, брокула, зелка и кајсии.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен