Торта со крем банани и павлака – Брза и без печење

Торта со крем банани и павлака – Брза и без печење

Направете торта со чоколадни бананчиња.

Состојки:

  • 1 пакување бисквити
  • 25 чоколадни банани
  • 200 мл. кисела павлака
  • 200 мл. слатка павклака
  • 200 гр. шеќер во прав

Подготовка:

  1. Се матат киселата и слатката павлака со шеќерот и се ставаат дробените бисквити со ситно сечените бабанчиња и се меша со лажица.
  2. Се става смесата во калап.
  3. Се украсува со шлаг.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен