Намирница за болки во коски и зглобови

Намирница за болки во коски и зглобови

Јогуртот е намирница која особено треба да ја користат лица постари од 50 години.

Тој е одличен извор на протеини, помага за слабеење, за коските и зглобовите со калциумот во себе.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула