Смути од банана, спанаќ и какао: Само една чаша ќе ви даде енергија за цел ден

Смути од банана, спанаќ и какао: Само една чаша ќе ви даде енергија за цел ден

Одлично смути кое ќе ве наполни со енергија.

Состојки:

  • 350 мл бадемово млеко
  • 200 гр спанаќ
  • 2 банани
  • 2 лажици какао
  • 1 лажица чиа семки
  • 1/4 лажички цимет

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги сите состојки во блендер и кратко блендирајте, а по желба ставете неколку коцки мраз.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт