Непечена чоколадна торта која ќе ве освои на првиот залак

Непечена чоколадна торта која ќе ве освои на првиот залак

Уживајте во неодолива чоколадна торта…

Состојки за кора:

 • 250 гр мелени бисквити
 • 70 гр растопен маргарин
 • 50 мл сок од портокал

Состојки за крем:

 • 1 л млеко
 • 8 лажици шеќер
 • 3 пудинга од чоколадо
 • 200 гр чоколадо за готвење
 • 125 гр маргарин
 • 100 гр шеќер во прав
 • 250 мл слатка павлака
 • 10 гр желатин
 • 40 мл вода

Состојки за декорација:

 • 250 мл слатка павлака
 • чоколадо
 • 1 лажица масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт