Колач од бисквити со путер и 3 врсти пудинг: Мек и сочен десерт без печење

Колач од бисквити со путер и 3 врсти пудинг: Мек и сочен десерт без печење

Рецепт за неодолив колач со бисквити и пудинг.

Состојки:

 • 1 кг бисквити со путер
 • 1,2 л млеко
 • 1 пакување прашок за пудинг со вкус на банана
 • 1 пакување прашок за пудинг со вкус на ванила
 • 1 пакување прашок за пудинг со вкус на павлака или карамел
 • 120 гр шеќер
 • 200 мл слатка павлака

Начин на подготовка:

 1. Подгответе ги трите пудинга во овоени садови по упатството на пакувањата.

   

 2. Обложете калап за печење со бисквити од путер.

   

 3. Наредете колач од бисквити и пудинг така што прво ќе го распоредите пудингот на подлога од бисквити, па повторно ставете бисквити.

   

 4. Повторувајте ја постапката уште три пати со три различни врсти пудинг.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт