Деликатес: Совршен и брз ручек со печурки

Деликатес: Совршен и брз ручек со печурки

Совршено јадење со печурки.

Состојки:

  • 20 шампињони
  • 2 чешни лук
  • 4 шолји спанаќ
  • 220 гр. крем сирење
  • сол и бибер
  • ¼ шолји пармезан
  • ¼ шолји презла

Подготовка:

  1. Се мијат печурките им се двојат дршките.
  2. Се редат на намастен плех и се сечат ситно дршките, се пржат на масло со лук, спанаќ, крем сирење, сол и бибер.
  3. Се пржи убаво и се полнат печурките, па се става презла и пармезан и се печат на 190 степени 15 минути.

 

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки