Вкусни ражничи со печено фета сирење

Вкусни ражничи со печено фета сирење

Одлични ражничи со фета сирење.

Состојки:

 • 150 гр фета сирење
 • 100 гр мини домати
 • црни маслинки
 • маслиново масло
 • босилек

Начин на подготовка:

 1. Сирењето исечкајте го на коцки, па кратко маринирајте го во маслиново масло измешано со босилек.

   

 2. На дрвени стапчиња или гранчиња рузмарин наредете наизменично сирење, домати и маслинки.

   

 3. Ражничите кратко загрејте ги на врела тава. Послужете ги со омилената салата.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт