Путер кифлички со павлака

Путер кифлички со павлака

Меки и вкусни кифлички…

Состојки:

  • 450-500 гр брашно
  • 20 гр квасец
  • 200 мл топло млеко
  • сол
  • 1 лажичка шеќер
  • 2 лажици масло
  • 70 гр путер
  • 50 мл кисела павлака
  • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт