Не ја правете оваа грешка – Пред да јадете јаболко не го лупете

Не ја правете оваа грешка – Пред да јадете јаболко не го лупете

Многумина кога јадат јаболко ја тргаат кората, а тоа е грешка.
Кората е полна со витамин Ц, помага да се исфрлат токсините и да биде телото чисто.Не ја фрлајте во следна прилика.

Секако, јаболкото убаво измијте го.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки