Освежувачки десерт готов за 15 минути

Освежувачки десерт готов за 15 минути

Брз колач за ненајавени гости.

Состојки:

 • пандишпањ
 • 1 кеса замрзнато овошје по избор
 • желатин
 • 1/2 шолја сечкани ореви

Начин на подготовка:

 1. Направете тенок пандишпањ по стандарден рецепт.

   

 2. Премачкајте плех со путер и притиснете го пандишпањот.

   

 3. Овошјето згответе го со малку вода и додајте желатин. Таа смеса ставете ја на пандишпањот, а преку посипете со мелени ореви.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт