Ако ве боли глава неподносливо и често – Лекот е во кујна

Ако ве боли глава неподносливо и често – Лекот е во кујна

Ако главата неподносливо ве боли, се што ви треба е помош од кујната.
Земете рузмарин и сварете го, па нека стои десет минути во шолја.Процедете и испијте.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки