Има разлика од млад до стар компир – Колку треба да се варат за да не се тврди

Има разлика од млад до стар компир – Колку треба да се варат за да не се тврди

Компирот е важна и корисна намирница во секојдневнието, а ако сакате варен компир, има начин да сте сигурни дека е потполно совршено сварен, без да е тврд, или пак да се распаѓа.

Имено, средните и поголеми компири се варат околу половина час.

Младите и помали компири се варат 10-15 минути.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство