Уштипци со мелено месо – Брз рецепт за 15 минути

Уштипци со мелено месо – Брз рецепт за 15 минути

Направете уштипци со мелено месо во вашата кујна.

Состојки:

  • 300 гр. мелено месо
  • 3 јајца
  • 2 лажици брашно
  • 2 лажици масло
  • 150 гр. вода
  • 1 лажиче прашок за пециво
  • сол, лук во прав, вегета, бибер

 

 

Се мешаат сите ссотојки во сад.

Се вадат уштипци и се пржат на тава со масло.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука