Нема поедноставен рецепт: Солени рафаело топчиња

Нема поедноставен рецепт: Солени рафаело топчиња

Направете ги за прослави, родендени, за секаква прилика…

Состојки:

  • 1/2 кг сирење
  • 2 јајца
  • 150 гр шунка Пекабеско
  • малку лута пипер
  • кашкавал

Начин на подготовка:

  1. Добро соединете сирење, ситно рендани јајца и шунка. Додајте пипер и обликувајте топчиња. Извалкајте ги во рендан кашкавал и послужете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт