Се топат во уста: Погачици со сирење

Се топат во уста: Погачици со сирење

Меки, мирисни и вкусни погачици по едноставен и брз рецепт.

Состојки:

  • 350 гр брашно
  • 1 јајце
  • сол
  • 1 лажичка сода бикарбона
  • 140 гр маст на собна температура (може и путер или маргарин)
  • 150 гр ситно сирење
  • 100 мл млеко
  • сусам

Начин на подготовка:

  1. Од состојките замесете тесто, како што е прикажано во видеото, обликувајте погачици и испечете. Толку едноставно!

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта