Десерт за 15 минути: Неодолива плазма торта (Видео рецепт)

Десерт за 15 минути: Неодолива плазма торта (Видео рецепт)

Едноставен рецепт за чија подготовка потребни ви се само 6 состојки!

Состојки:

  • 600 гр мелени плазма бисквити
  • 400 гр шеќер во прав
  • 1 ванилин шеќер
  • 400 гр маргарин
  • 400 мл сок од портокал
  • 100 гр мелени ореви или лешници

Состојки за глазура:

  • 100 гр чоколадо
  • шлаг по желба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо