Евтина торта од бисквити и чоколадо – не се пече

Евтина торта од бисквити и чоколадо – не се пече

Брза и едноставна подготовка – фантастичен вкус!

Состојки:

  • 1 кутија бисквити
  • 250 гр путер
  • 2 јајца
  • 3 реда чоколадо за готвење
  • малку ореви

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца, додајте иситнет путер и повторно разматете. Растопете чоколадо, па додајте во јајцата и путерот.

     

  2. Бисквитите потопете ги во млеко, па редете ги на тацна, така што на ред бисквити оди ред фил. Повторувајте ја постапката додека не го потрошите материјалот. Помеѓу бисквитите и филот ставете мелени ореви по желба.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта