Омлет со многу сирење – Не треба да го превртувате за да се испече

Омлет со многу сирење – Не треба да го превртувате за да се испече

Направете омлет со три вида сирење.

Состојки:

 • 1 младо лукче
 • 1 младо кромитче
 • 3 јајца
 • 50 гр. сирење
 • 50 гр. моцарела
 • 30 гр. сино сирење
 • 1 лажица маргарин

Подготовка:

 1. Се сечат кромитчето и лукчето и се пржат на маргаринот, додека не омекнат убаво.
 2. Се рони сирењето и се матат јајцата.
 3. Се ставаат пола од јајцата врз кромидот и лукот, па сирењата горе, па уште пола од јајцата. 

   

  .

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки