Шарени топчиња со сусам и локум

Шарени топчиња со сусам и локум

Многу брзо и лесно се подготвуваат…

Состојки:

  • 150 гр локум
  • 1 шолја вода
  • 150 гр печен сусам
  • 100 гр печени ореви
  • 50 гр печени лешници
  • 50 гр печени кикирики
  • шарени трошки и рендано чоколадо за декорација

Начин на подготовка:

  1. Подготовката е многу едноставна, само треба да ги измешате состојките, по редослед како што е прикажано во видеото и да формирате топчиња.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство