Вкусен сос со јогурт и сенф

Вкусен сос со јогурт и сенф

Направете вкусен намаз со јогурт и сенф.

Состојки:

  • 200 мл. маслиново масло
  • 100 мл. млеко
  • 100 мл. грчки јогурт
  • 1 лажиче сенф
  • 1 лажиче сол
  • 11 лажиче лимонов сок
  • 1 лажиче копар

 

 

Се става се во мултипрактик, се лади и служи.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта