Го топи салото на стомакот – Напивка која има една важна „цака”

Го топи салото на стомакот – Напивка која има една важна „цака”

Силна комбинација за топење на салото во пределот на стомакот.
Спремете го, пијте три пати на ден и уверете се дека ќе ослабете и до осум сантими во пределот на стомакот.Ви требаат зелен чај, цимет и ловоров лист.

Се варат 800 милилитри вода, па се трга од оган и се става цимет, 3 ловорови листови и рамно лажиче зелен чај.

Се остава 15 минути и се процедува.

Најубаво е да се пие наутро кога ќе станете.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки