Правила за кајгана мека како перниче – Не ги правете овие грешки

Правила за кајгана мека како перниче – Не ги правете овие грешки

Ова се неколку трикови за совршена кајгана дома.

Јајцата треба да бидат убаво изматени, а ако брзаме, кајганата нема да изгледа како што сакаме.

Се користи убава тава, се препорачува тава со димензија од 20 сантиметри, не повеќе.

Исто така не ставајте додатни состојки како сода, млеко, павлака…тие ќе ја уништат кајганата.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате