Нема потреба од апчиња – Најевтината намирница се бори со надуениот стомак

Нема потреба од апчиња – Најевтината намирница се бори со надуениот стомак

Ако имате гасови и болки во стомакот спасот е во евтина намирница.

Земете чаша вода и ставете малку сода.

Ако случајно немате сода при  рака, пробајте со газиран сок, односно неколку голтки или минерална вода.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате