Ќе бидете здрави, фит и среќни – Намирници за долг живот

Ќе бидете здрави, фит и среќни – Намирници за долг живот

Ако сакате да бидете здрави, да бидете среќни и да живеете долго, ви треба рака јаткасти плодови на ден.

Со бадеми, лешници, ореви…ќе имате поздраво срце, ќе се стимулира у работата на мозокот.

Помагаат и да се намали анемија и да не се насобира штетниот холестерол.

Обезбедуваат и големи количини аминокиселини.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате