За расположение – Намирница која помага кога сте тажни

За расположение – Намирница која помага кога сте тажни

Ако имате проблем со расположението, се што ви треба е лимон.
Земете чаша лимонада или пак каснете една кришка лимон.
Влијае на расположението.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате