Мек бисквит со какао: Идеален десерт со кафе

Мек бисквит со какао: Идеален десерт со кафе

Идеален со кафе или чај за попладневно или утринско уживање.

Состојки за темен дел:

 • 3 јајца
 • 4 лажици шеќер
 • малку путер
 • 2 лажици какао
 • 200 мл јогурт
 • 170 гр брашно
 • 1/2 прашок за печиво

Состојки за светол дел:

 • 3 јајца
 • 4 лажици шеќер
 • малку растопен путер
 • 200 мл јогурт
 • 170 гр брашно
 • кора од лимон
 • 1/2 прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука