Најдобри прилози за ќофтиња – Совршен спој на трпезата

Најдобри прилози за ќофтиња – Совршен спој на трпезата

Ќофтињата и плескавиците се совршени кога ви се јаде месо, за скара со пријатели или посебни пригоди.

Најдобрите прилози за нив се ориз и компир.

Комбинацијата е вкусна и совршено се надополнува.

Супер комбинација е и пире.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате