Смути со боровинки, урми и банана

Смути со боровинки, урми и банана

Направете вкусно смути со боровинки.

Состојки:

  • 1 банана
  • 50 гр. боровинки
  • 125 мл. вод
  • 1 лажица чиа
  • 1 лажица ленено семе
  • 1 лажица овесни снегулки
  • 2 урми без семка

 

 

Се става се во блендер и се пие.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука