Генијален трик: Во еден потег излупете и исечкајте киви – еве како

Генијален трик: Во еден потег излупете и исечкајте киви – еве како

На интернет можат да се најдат многу трикови кои ќе ви помогнат во спремањето храна.Меѓу нив е и овој трик за лупење и сечкање киви. Потребна ви е жица од миксер и само неколку секунди за да добиете излупени и исчистени киви.

Погледнете ја целата постапка:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука